Gaisras dėl ortakių nevalymo

Kodėl gali įvykti gaisras dėl ortakių nevalymo?

VENTILIACIJOS VALYMAS RESTORANUOSEAPIE VENTILIACIJOS VALYMĄ

Pavel Murashov

2/12/20221 min read

Gaisras

Oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemose besikaupiančios nuosėdos apsunkina sistemos reguliavimą, todėl oro kondicionavimo sistema negali tinkamai veikti. Vėdinimo įrenginiuose ir ortakiuose susikaupusios dulkių ir riebalų nuosėdos lengvai užsidega, o ortakių viduje judant orui ugnis greitai išplinta visame pastate. Prie priešgaisrinių sklendžių prilipę teršalai neleidžia sklendei užsidaryti, todėl ji negali atlikti pagrindinės funkcijos – stabdyti liepsnos plitimą.

Pavojingiausi gaisro kilimo požiūriu yra įtraukimo sistemų ortakiai restoranų ir kavinių virtuvių įrangos. Neretai gaisro priežastimi tampa nelaiku išvalyti gartraukiai ir ortakiai nuo juose susikaupusių riebalų sankaupų. Daugelyje nacionalinių virtuvių yra patiekalų, ruošiamų ant labai karštos ugnies. Ruošiant tokius patiekalus, liepsna nuo indų, kuriuose gaminamas patiekalas, gali lengvai pasklisti iki virtuvinio skėčio riebalų gaudyklių ir vėdinimo sistemos viduje persikelti į kitas patalpas. Pašalinti riebalus iš ortakio, kuris yra už gartraukio yra gana sunkus darbas, todėl ortakis dažnai lieka neprižiūrimas. Atsižvelgiant į tai, kiekviename pastate, kuriame virš virtuvės įrangos įrengta išmetimo sistema, kyla gaisro pavojus.

blazing fire
blazing fire

Griežtai draudžiama UAB Džaiva paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti UAB Džaiva kaip šaltinį.